Z inicjatywy Duszpasterza Prawników Archidiecezji Wrocławskiej ks. prałata Stanisława Pawlaczka oraz adwokatów i aplikantów adwokackich Izby Wrocławskiej– zgłoszonej na spotkaniu w dniu 1 października br. w ramach tegorocznej Pielgrzymki na Jasną Górę, z udziałem prawników z całej Polski pod przewodnictwem JE ks. biskupa Piotra Sawczuka - delegata Konferencji Episkopatu Polski ds. Duszpasterstwa Prawników i ks. kan. dra Tomasza Czarnockiego - Krajowego Duszpasterza Prawników – III Pielgrzymka adwokatów Izby Wrocławskiej w dniu 29 kwietnia 2017 r. będzie jednocześnie Pierwszą Ogólnopolską Pielgrzymką Prawników do Światowego Sanktuarium Miłosierdzia Bożego w Krakowie-Łagiewnikach.

W tym roku, w Nadzwyczajnym Roku Świętym Miłosierdzia, pod przewodnictwem ks. prałata Stanisława Pawlaczka – Duszpasterza Prawników Archidiecezji Wrocławskiej, w dniu 23 kwietnia prawnicy wrocławscy, w tym Koleżanki i Koledzy adwokaci, aplikanci adwokaccy i pracownicy Izby Adwokackiej we Wrocławiu, już po raz drugi pielgrzymowali do Światowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach, potwierdzając, że Maryja zawsze prowadzi do Chrystusa.

Już w Sanktuarium wśród nas zrodziła się pewna myśl, z którą chciałbym podzielić się z Państwem.

W imieniu prawników wrocławskich, zwracam się przeto do Koleżanek i Kolegów z całej Polski, aby kolejna, trzecia wrocławska pielgrzymka do Krakowa – Łagiewnik stała się pierwszą Ogólnopolską Pielgrzymką Prawników do Światowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia.

Pielgrzymka zaplanowana jest w 29 kwietnia 2017 r., rozpoczęcie Mszą św. o godzinie 11.00, w Kaplicy Klasztornej Sanktuarium Bożego Miłosierdzia (mamy już rezerwację) a zakończenie o 15.00 Godziną Miłosierdzia i następnie koronką do Miłosierdzia Bożego – w Bazylice Sanktuarium. Wszystkie Izby mogą prezentować swoje Sztandary. W międzyczasie zwiedzamy Sanktuarium św. Jana Pawła II, jest czas na modlitwę indywidualną oraz posiłek.

Szanowni państwo, Koleżanki i Koledzy.
Co więcej, słowa zaproszenia przesłał nam już Rektor Sanktuarium ks. prałat Franciszek Ślusarczyk.

Jednocześnie, w imieniu Ks. prałata Stanisława Pawlaczka oraz w imieniu prawników – adwokatów wrocławskich deklaruję czynny udział w przygotowaniu oraz w oprawie liturgicznej Mszy świętej w Kaplicy Klasztornej, o ile będzie taka wola JE i ks. prałata Tomasza.

O przeczytanie stosownego pisma Rektora Sanktuarium poproszę naszego Duszpasterza ks. prałata Stanisława Pawlaczka.

Uprzejmie informuję, że ks. prałat Stanisław Pawlaczek – Duszpasterz Prawników Archidiecezji Wrocławskiej, w Nadzwyczajnym Roku Świętym Miłosierdzia, trwającym od 8 grudnia 2015 r. do 20 listopada 2016 r. – zaprasza Koleżanki i Kolegów adwokatów, aplikantów adwokackich i pracowników Izby Wrocławskiej na DRUGĄ PIELGRZYMKĘ PRAWNIKÓW - ADWOKATÓW DO ŚWIATOWEGO SANKTUARIUM BOŻEGO MIŁOSIERDZIA W KRAKOWIE – ŁAGIEWNIKACH W DNIU 23 KWIETNIA 2016 R. (SOBOTA).

Istnieje możliwość dojazdu do Krakowa-Łagiewnik autokarem (52 miejsca), który będzie podstawiony o godzinie 05.15 w pobliżu budynku ORA we Wrocławiu przy ul. Sądowej 4; koszt przejazdu wynosi 40 zł od osoby. Ilość miejsc ograniczona, liczy się kolejność zgłoszenia i jednoczesnego opłacenia za przejazd

.

Osoby zainteresowane przejazdem autokarem proszone są o składanie zgłoszeń i dokonywanie opłat w biurze ORA we Wrocławiu (Pani Dyrektor Jolanta Noculak i Pani Aneta Ickiewicz).

Program Pielgrzymki

05.15 Zbiórka
05.30 Wyjazd z Wrocławia
09.30 Przyjazd do Krakowa-Łagiewnik
10.00 MSZA ŚW. – KAPLICA KLASZTORNA

Eucharystii przewodniczyć będzie ks. prałat Stanisław Pawlaczek a homilię wygłosi o. Piotr Blajerowski SJ. Oprawa liturgiczna – Duszpasterstwo Prawników Archidiecezji Wrocławskiej. Możliwość przystąpienia do Sakramentu Spowiedzi.

11.15 Wspólny obiad (22 zł do osoby)
12.15 – 14.15 Zwiedzanie SANKTUARIUM ŚW. JANA PAWŁA II

14.15 – 15.00 Czas na modlitwę indywidualną
15.00 GODZINA MIŁOSIERDZIA – BAZYLIKA
15.30 Przygotowanie do wyjazdu
16.00 Wyjazd z Krakowa-Łagiewnik
20.00 Przyjazd do Wrocławia

sekretarz ORA we Wrocławiu

Boże, Ojcze miłosierny,
który objawiłeś swoją miłość
w Twoim Synu Jezusie Chrystusie,
i wylałeś ją na nas w Duchu Świętym, Pocieszycielu,
Tobie zawierzamy dziś losy świata i każdego człowieka.
Pochyl się nad nami grzesznymi,
ulecz naszą słabość,
przezwycięż wszelkie zło,
pozwól wszystkim mieszkańcom ziemi
doświadczyć Twojego miłosierdzia,
aby w Tobie, trójjedyny Boże,
zawsze odnajdywali źródło nadziei.
Ojcze przedwieczny,
dla bolesnej męki i zmartwychwstania Twojego Syna,
miej miłosierdzie dla nas i całego świata!
Amen.

Jan Paweł II, Kraków-Łagiewniki, 17 sierpnia 2002