Informujemy, że w dniu 25 kwietnia 2015 r., o godzinie 11.00, pod przewodnictwem ks. Prałata Stanisława Pawlaczka – Duszpasterza Prawników Archidiecezji Wrocławskiej, Koleżanki i Koledzy adwokaci oraz aplikanci adwokaccy Izby Wrocławskiej, jak również pracownicy ORA we Wrocławiu, wzięli udział w Pierwszej Pielgrzymce adwokatów do Światowego Sanktuarium Bożego Miłosierdzia w Krakowie – Łagiewnikach.

Msza św. koncelebrowana odprawiona została w Kaplicy Klasztornej Zgromadzenia Sióstr Matki Bożej Miłosierdzia, w której znajduje się obraz Jezusa Miłosiernego autorstwa krakowskiego malarza Adama Hyły oraz relikwie św. siostry Faustyny Kowalskiej. Eucharystii Przewodniczył ks. Prałat Stanisław Pawlaczek, a homilię wygłosił o. Piotr Blajerowski SJ. Oprawę liturgiczną zapewnili Koledzy Aleksander Maj oraz Mariusz Wysocki.

Oprawę muzyczną natomiast zapewnili nasi Koledzy i Koleżanki, a to: Wojciech Błasiak, Karolina Derejczyk, Małgorzata Hałakuć, Wioleta Hucał, Jarosław Janas, Agata Kasiurak, Adam Plichta, Paulina Polus oraz Gabriela Robenek.

W skład pocztu sztandarowego Izby Adwokackiej we Wrocławiu weszli: Koleżanka Barbara Józefowicz – Olczyk, Kolega Przemysław Olczyk oraz Koleżanka Marzena Kolman – Wągrowska. Opiekunem „baneru” z wizerunkiem św. Iwo z Bretanii - Patrona Prawników był Kolega Łukasz Kocot.

O godz. 15:00 uczestnicy Pielgrzymki wzięli udział w nabożeństwie Godziny Miłosierdzia w Bazylice Sanktuarium a 19.30 powrócili do Wrocławia.

Jednocześnie zapraszamy do obejrzenia zdjęć z Pielgrzymki autorstwa Państwa Beaty oraz Mariusza małżonków Wysockich. W załączeniu również treść Modlitwy Wiernych.

1. Módlmy się za Kościół święty, w szczególności za chrześcijan na Bliskim i Dalekim Wschodzie, w Azji i w Afryce, za wszystkich cierpiących w wyniku konfliktów, oraz o dar pokoju dla całego świata.

Ciebie prosimy

2. Módlmy się za Papieża Franciszka, biskupa Stanisława, wszystkich biskupów i prezbiterów, w tym naszego Duszpasterza ks. prałata Stanisława oraz ojca Piotra, aby – za przykładem świętego proboszcza z Ars Jana Marii Vianney’a – z odwagą głosili Ewangelię oraz wytrwale służyli braciom i siostrom w Chrystusie.

Ciebie prosimy

3. Módlmy się za siostry ze Zgromadzenia Matki Bożej Miłosierdzia, aby za przykładem swojej duchowej współzałożycielki siostry Faustyny Kowalskiej, głosiły tajemnicę Miłosierdzia Bożego oraz zawsze i wszędzie okazywały miłosierdzie bliźnim – poprzez czyny, słowo i modlitwę.

Ciebie prosimy

4. Módlmy się – za wstawiennictwem błogosławionego Jerzego Popiełuszki oraz świętego Brata Alberta Chmielowskiego – za naszą Ojczyznę, aby Miłosierny Bóg obdarzył ją pokojem i pomyślnością, oraz za Naród polski, a w szczególności za chorych, cierpiących, ubogich, bezdomnych i opuszczonych, aby zawsze znalazł się ktoś, kto udzieli im niezbędnej pomocy, przywróci wiarę i nadzieję oraz obdarzy miłością.

Ciebie prosimy

5. Módlmy się – za wstawiennictwem naszego patrona św. Iwo z Bretanii, który był sprawiedliwym sędzią, uczynnym adwokatem oraz pokornym doradcą wszystkich potrzebujących – za prawników, adwokatów i aplikantów Izby Adwokackiej we Wrocławiu, aby zawsze dostrzegali dobro w każdym człowieku oraz stosowali prawo nie tylko według jego litery, ale również według ducha prawa, zgodnie z Prawem Bożym zapisanym w sercu każdego z nas.

Ciebie prosimy

6. Módlmy się – za wstawiennictwem apostołów Bożego Miłosierdzia: świętej siostry Faustyny Kowalskiej, błogosławionego Michała Sopoćki oraz św. Jana Pawła II – za zmarłych prawników, adwokatów i aplikantów Izby Adwokackiej we Wrocławiu, aby dostąpili Miłosierdzia Bożego i wiecznego szczęścia w Domu Ojca

Ciebie prosimy

7. Módlmy się za nas tu zgromadzonych, abyśmy za przykładem Najświętszej Maryji Panny – Matki Miłosierdzia, na wszystkich drogach naszego życia umieli bez reszty zawierzyć Chrystusowi Zmartwychwstałemu, który jest Drogą, Prawdą i Życiem.