Ekscelencjo, Przewielebni Księża Profesorowie, Księże Prałacie Tomaszu, Księże Prałacie Stanisławie, Ojcze Piotrze, Koleżanki i Koledzy, Drodzy Pielgrzymi dnia dzisiejszego,

W dniu 3 maja 1957 r. po raz pierwszy na Jasnej Górze zostały odnowione Śluby Jasnogórskie, tym razem z udziałem Prymasa Polski Stefana kardynała Wyszyńskiego. Natomiast dwa dni później Jasnogórskie Ślubowania zostały powtórzone w każdym kościele parafialnym w Polsce. Wspaniały odgłos Jasnogórskich Ślubów Narodu poszedł po całym kraju. Do Częstochowy zaczęły pielgrzymować z całej Polski poszczególne grupy zawodowe. Pierwsi na Jasną Górę przyszli lekarze, następnie nauczyciele, a w dniu 3 listopada 1957 r., była to niedziela, prawnicy, w tym adwokaci.

W tym dniu, podczas Mszy św. kazanie wygłosił Prymas Tysiąclecia. Zwracając się do zgromadzonych prawników rozpoczął jakże charakterystycznymi dla Niego słowami: „Umiłowane Dzieci Boże, Katolicy, Prawnicy! Myślą przewodnią kazania natomiast były: UMIŁOWANIE CZŁOWIEKA, PRAWDA, SPRAWIEDLIWOŚĆ, SUMIENIE”.

Od tamtego pamiętnego dnia, stało się tradycją, że prawnicy polscy, każdego roku, w pierwszą sobotę października, pielgrzymują do Częstochowy do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze.

Gdyby nawet uwzględnić, że np. w okresie stanu wojennego pielgrzymów dotknęły pewne ograniczenia, to nie zmienia to faktu, że w przyszłym, 2017 r., minie 60 lat od tamtego historycznego wydarzenia.

Dlatego też, w imieniu prawników wrocławskich, w tym Koleżanek i Kolegów adwokatów i aplikantów adwokackich Izby Wrocławskiej, zwracamy się z propozycją, aby w dniu 7 października 2017 r., w ramach corocznej Pielgrzymki Prawników na Jasną Górę – jeżeli Pan Bóg na to pozwoli – w sposób szczególny podziękować Jasnogórskiej Królowej Polski za dar Jubileuszu 60-lecia, oraz upraszać o wyniesienie na ołtarze Sługi Bożego Stefana kardynała Wyszyńskiego.

Nadto, pospołu z naszym Duszpasterzem Ks. Prałatem Stanisławem deklarujemy czynny udział w przygotowaniu PROGRAMU PIELGRZYMKI, jak i w oprawie DROGI KRZYŻOWEJ NA WAŁACH oraz w oprawie liturgicznej MSZY ŚW. W KAPLICY CUDOWNEGO OBRAZU – oczywiście jeżeli będzie taka wola JE i Ks. Prałata Tomasza.

Uprzejmie informuję, że ks. prałat Stanisław Pawlaczek – Duszpasterz Prawników Archidiecezji Wrocławskiej zaprasza Koleżanki i Kolegów adwokatów oraz aplikantów adwokackich, jak również pracowników Izby Adwokackiej we Wrocławiu, na coroczną Pielgrzymkę do Częstochowy do Narodowego Sanktuarium Matki Bożej na Jasnej Górze na Dzień Skupienia Prawników Polskich w dniu 1 października 2016 r. (sobota).

Jednocześnie informuję, że istnieje możliwość dojazdu do Częstochowy autokarem (50 miejsc), który będzie podstawiony w dniu 1 października br., o godzinie 06.30, w pobliżu budynku ORA we Wrocławiu przy ul. Sądowej 4; wyjazd godzina 06.45.

Osoby zainteresowane przejazdem autokarem proszone są o składanie zgłoszeń w biurze ORA we Wrocławiu Koszt przejazdu wynosi 35 zł od osoby.

Ilość miejsc ograniczona; liczy się kolejność zgłoszenia oraz jednoczesnego opłacenia za przejazd (zgłoszenia i wpłaty przyjmują Panie - Jolanta Noculak, Mariola Szczepaniak i Aneta Ickiewicz).

Jednocześnie informujemy, że z uwagi na wyjazd do Częstochowy na Jasną Górę – w dniu 1 października br. nie będzie odprawiona comiesięczna Msza św. w kościele Najświętszej Maryi Panny na Piasku we Wrocławiu.

Sekretarz ORA we Wrocławiu