„Nie wyście Mnie wybrali, ale Ja was wybrałem i przeznaczyłem was na to, abyście szli i owoc przynosili, i by owoc wasz trwał”.

DROGI KSIĘŻE JUBILACIE! CZCIGODNI ZGROMADZENI NA TEJ EUCHARYSTII!

Gromadzimy się dzisiaj w naszej świątyni w tak podniosłej chwili, jaką jest Jubileusz 50-lecia święceń kapłańskich naszego Duszpasterza. Pragniemy wraz z Dostojnym Jubilatem podziękować i uwielbić Boga za wszelkie dobro, jakie zostało dane Jemu, a za pośrednictwem Jego kapłańskiej posługi także nam wszystkim.

Św. siostra Faustyna Kowalska – apostołka i sekretarka Miłosierdzia Bożego, w swoim „Dzienniczku” pod datą 10 lutego 1937 r. – pisała: „O Jezu, daj nam kapłanów gorliwych i świętych.”

Pan Bóg wysłuchuje próśb swojego ludu. Dziś dziękujemy Jezusowi Najwyższemu i Wiecznemu Kapłanowi za dar powołania kapłańskiego ks. prałata Stanisława, a naszemu Duszpasterzowi dziękujemy za to, że na wezwanie Chrystusa odpowiedział: „Tak, Panie.”

Dziękujemy, że nieustannie, z otwartymi ramionami, zapraszasz nas w imieniu Pana tej świątyni – Jezusa Chrystusa, i Pani tego domu – Najświętszej Maryi Panny,

Dziękujemy – za dar comiesięcznej Eucharystii oraz za słowa Ewangelii, słowa życia wiecznego,

Dziękujemy – za przewodniczenie w październiku każdego roku na pielgrzymim szlaku na Dzień Skupienia Prawników na Jasną Górę,

Dziękujemy – za przewodniczenie corocznym uroczystościom ku czci naszego Patrona św. Iwo Helory

Dziękujemy – za przewodniczenie w listopadzie ubiegłego roku Mszy św. „wypominkowej” oraz za wspólną modlitwę za zmarłych prawników, adwokatów Izby Wrocławskiej,

Dziękujemy – za wybór rozważań stacji Drogi Krzyżowej oraz przewodniczenie w kwietniu br. nabożeństwu pasyjnemu,

Dziękujemy za to, że dzięki Tobie – stają się rzeczywistością słowa o Kościele:

„Nikogo nie wykluczamy, każdego chcemy przygarnąć, do każdego też wychodzimy z życzliwością”.

Jednocześnie mamy świadomość, że niełatwe jest duszpasterzowanie adwokatom, prawnikom. Bo jak tu z nimi wytrzymać. Jedni twierdzą, że liczy się tylko litera prawa, drudzy utrzymują, że owszem litera prawa, ale i duch prawa. Sił już nieco mniej niż 50 lat temu, a oni mają ciągle nowe pomysły: rollapy, banery – św. Iwo jakby coraz młodszy, śpiew, gitara, flet i skrzypce, sztandar w kościele i na Jasnej Górze, telefony, e-maile, smsy, mój Boże… .

Prosimy zatem i o wybaczenie, za owe naprzykrzanie się, na które jednakże otrzymaliśmy przyzwolenie od samego Papieża Franciszka, który dniu 11 maja br. na Anioł Pański – nawiązując do tekstu napisanego przez św. Cezarego z Arles, ojca pierwszych wieków Kościoła – zwrócił się do wiernych tymi słowami: „Proszę was, naprzykrzajcie się pasterzom, niepokójcie pasterzy, wszystkich nas, abyśmy mogli wam dać mleko łaski, doktryny i kierownictwa. Naprzykrzajcie się!”

Powiadają niektórzy, że innym kolegom proboszczom Arcybiskup powierzył kościoły zbudowane na mocnym fundamencie; rzec można na skale. Naszemu Jubilatowi zaś kościół na piasku, lecz o dziwo, nie tylko on niewzruszenie trwa, ale, co więcej, rozkwita.